psapp


Yazının başlığı rastgele harflere basılmış gibi duruyor sanırım. Ama aslında öyle değil. Fotoğraftaki hanımefendi(Galia Durant) ve beyefendinin(Carim Clasmann) dünyanın en şirin elektronik müziğini yaptıkları gruplarının ismi “Psapp”. Nasıl okunması gerektiği bir muamma olduğundan dolayı sanırım myspace sayfalarında bu duruma açıklık getirmişler. Bildiğimiz düz “pısap” diye okunuyormuş, isterseniz siz de bir bakın.


Şirin elektronik müzik nasıl olur konusuna gelince; oyuncaklarla, kedilerle, hatta seyirci üstüne fırlatılan oyuncak kedilerle oluyormuş. Şimdiye kadar 4 albüm çıkartmış bulunmaktalar. Benim en beğendiğim albümleri “Tiger, my friend” ve son albümleri “ The Camel’s Back” ten birer şarkılarını dinlemeniz için buraya ekliyorum.


Keyfimi yerine getiren, beni mutlu eden sevimli müzikleri, umarım sizin de beğeninizi kazanır.


Tiger, my friend albümlerinden aynı isimli parçaları;ve çok sevdiğim "About Fun" ı da eklemeden geçemiyorum :)


The Camel's Back albümlerinden "Fix it";

6 personal jesus:

es_RA dedi ki...

Adamın biri Beirut dinlettiğinde arkadaşlarıma yollamıştım en son, aynı duygularla bir de bunları dinledim ve dinlettim:)

arjantin dedi ki...

aa çok sevindim beğenmene gerçekten. beirut hakkında da yazmayı düşünmüştüm ama tanınıyor diye vazgeçmiştim. :)

es_RA dedi ki...

http://flyingclubcup.com/spip.php?article9

arjantin dedi ki...

ühühü. çok güzelmiş. bizim evde çalsalar keşke hergün. bi de elephant gun'ın klibi var, o da benim en sevdiğim kliptir.
dur, ben şu videoyu tekrar izliyim.

es_RA dedi ki...

Postcards From İtaly favori şarkımdır benim de. Hayatımın yarısı yollarda geçiyor, o da bi yol şarkısı gibi sanki, klibini falan seyretmedim o yüzden kafamdaki gibi kalsın diye:)
Ama bu video gerçekten ayrıcalıklı şekilde güzel katılıyorum:)))

arjantin dedi ki...

daha indiriyodum ne güzel ama ayın yarısında kotayı aşmışız. buraya kadarmış, kısmet. bi dahaki aya indirmeye ve izlemeye devam ederim artık :)